Wojownicy Maryi

najbliższe spotkania

luty 2023

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA 2 LUTY

Jak zostać wojownikiem Maryi
spotkanie-formacyjne-wojownicy-maryi-lodz-1
Wojownicy Maryi Łódź

Modlitwa w intencji kapłanów i biskupów. Zaczynamy mszą świętą o godzinie 22.00 w intencji Wspólnoty. Natomiast od 23.00 do 00.00. Adoracja w ciszy podczas Godziny Świętej. Zapraszamy do parafii Św. Brata Alberta Chmielowskiego 7 w Łodzi.

Adres: https://goo.gl/maps/q5ELdJz4ckPi8z587

rozaniec-meski-ulicami-lodzi-z-wojownikami-maryi-lodz (2)
rozaniec-meski-ulicami-lodzi-z-wojownikami-maryi-lodz (3)
rozaniec-meski-ulicami-lodzi-z-wojownikami-maryi-lodz (4)
pierwszA SOBOTA MIESIĄCA 4 LUTY

Publiczny różaniec ulicami Łodzi rozpoczyna się o godzinie 10.00 Eucharystią w parafii Zesłania Ducha Świętego na Placu Wolności w Łodzi. Następnie idziemy ulicą Piotrkowską i odmawiamy różaniec święty oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Kończymy w parafii Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi mieszczącej się na ulicy Henryka Sienkiewicza 60.

Adres: https://goo.gl/maps/W9QqBvgZ3YRjCKfZ9

ogólnopolskie Spotkanie wojowników maryi 11 lutego

W PŁOCKU

Płock i okolice odegrały znaczącą rolę w życiu św. Siostry Faustyny. Urodziła się i wychowała w Głogowcu, wsi pod Płockiem i tam spędziła swoje wczesne lata przed wstąpieniem do klasztoru. Głogowiec jest obecnie uważany za miejsce pielgrzymek wielu wielbicieli św. Siostry Faustyny, a kaplica domu narodzin św. Siostry Faustyny jest popularnym miejscem odwiedzin i modlitwy.

Miasto Płock również odegrało rolę w rozwoju duchowym św. Siostry Faustyny. W swoim życiu kilka razy odwiedziła Płock i przeżyła tam przeżycia mistyczne. W swoim dzienniczku Miłosierdzie Boże w duszy mojej św. Faustyna pisze o wizji Jezusa, którą miała w Płocku, w której prosił ją o szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego.

Płock ma również silny związek z kultem Miłosierdzia Bożego. Pierwszy obraz Miłosierdzia Bożego namalował w Płocku w 1934 r. Eugeniusz Kazimirowski na prośbę św. Siostry Faustyny, której w wizji ukazał się Jezus z prośbą o namalowanie obrazu. Obraz znajduje się obecnie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

Podsumowując, Płock i okolice odegrały znaczącą rolę w życiu św. Siostry Faustyny, zarówno jako miejsce jej narodzin, jak i jako miejsce przeżyć mistycznych i objawień Miłosierdzia Bożego. Płock uważany jest za miejsce pielgrzymek wielu czcicieli św. Siostry Faustyny i Miłosierdzia Bożego.
Więcej o tekście źródłowymWskaż tekst źródłowy, by wyświetlić dodatkowe informacje o tłumaczeniu
Prześlij opinię
Panele boczne

WM płock
signal-2022-04-20-225739_005

Trzecia środa miesiąca 15 LUTY

Spotkanie formacyjne

O godzine 19.00 rozpoczynamy różańcem świętym, następnie uczestniczymi w Eucharystii. Rozszerzona homilia w formie konferencji nt. Słowa Bożego i świadectwa. Spotkanie odbywa się w parafii Św. Brata Alberta Chmielowskiego mieszczącej się w Łodzi przy ulicy Chmielowskiego 7.

Adres: https://goo.gl/maps/q5ELdJz4ckPi8z587