O nas

Wspólnota Wojowników Maryi powstała w 2015 roku w Lądzie nad Wartą. Jej założycielem jest ks. Dominik Chmielewski, salezjanin. Należą do niej mężczyźni w wieku +18 – 50 lat, bowiem jej charyzmatem jest przygotowywanie ich do przyszłej roli mężów i ojców. Duchowość wspólnoty wyrasta z samego centrum Kościoła Katolickiego i do niego kieruje. Opiera się na czterech filarach:
– Rozważaniu sercem Słowa Bożego – na wzór Maryi, Mistrzyni życia Duchowego.
– Życiu Sakramentami świętymi;
– Zgłębianiu nauki Kościoła Katolickiego;
– Codziennym różańcu świętym, który przez umiejętność (nabywaną we wspólnocie Wojowników Maryi) aktualizowania tajemnic różańca świętego we własnym życiu,
staje się niejako drabiną do Nieba poprzez uczciwe i pełne pasji wypełnianie codziennych obowiązków.

Maryja jako Dama męskich serc i jednocześnie Ta, z którą Chrystus spędził 30 z 33 lat Swojego życia jest dla członków Wspólnoty Przewodniczką w poznawaniu i miłowaniu Jezusa Chrystusa oraz przyjmowaniu darów Ducha Świętego, którego jako Niepoklana ogarnęła najpełniej. Ona jest Theotokos (Bogurodzica), Kecharitomene (Pełna Łaska – vide: Łk 1, 28): Przeźroczysta, zawsze bowiem doprowadza do Zbawiciela. Wspólnota Wojowników Maryi odbywa swoją formację podczas comiesięcznych spotkań regionalnych prowadzonych przez liderów grup oraz na ogólnopolskich otwartych spotkaniach dla mężczyzn organizowanych przez WM, którym przewodniczy ks. Dominik Chmielewski.

Wspólnota Wojowników Maryi

wojownicy-maryi-lodz-pierwszy-czawrtek-miesiaca
wojownicy-maryi-lodz-pierwszy-czawrtek-miesiaca-1
Wojownicy Maryi Łódź oraz

PIERWSZE CZWARTKI MIeSIĄCA

Modlitwa w intencji kapłanów i biskupów w godzinach 23.00- 00.00. Adoracja w ciszy podczas Godziny Świętej, parafia Św. Brata Alberta Chmielowskiego 7 w Łodzi. 

pierwsze

soboty miesiąca

Publiczny Męski różaniec ulicami Łodzi.

Wspólnota Wojowników Maryi
rozaniec-meski-ulicami-lodzi-z-wojownikami-maryi-lodz (2)
rozaniec-meski-ulicami-lodzi-z-wojownikami-maryi-lodz (3)
rozaniec-meski-ulicami-lodzi-z-wojownikami-maryi-lodz (4)

Rozpoczynamy o godzinie 10.00 Eucharystią w parafii Zesłania Ducha Świętego na Placu Wolności w Łodzi. Następnie idąc ulicą Piotrkowską admawiamy różaniec święty oraz Koronkę do Bożego Miłosiedzia. Kończymy w parafii Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi mieszczącego się na ulicy Henryka Sienkiewicza 60. 

Wspólnota Wojowników Maryi

Trzecie środy miesiąca

Spotkanie formacyjne

Rozpoczynamy różańcem świętym, następnie uczestniczymi w Eucharystii. W dalszej kolejności odbywamy konferencję, spotkania w kuluarach wraz ze wspólnym posiłkiem. Spotkanie odbywa się w parafii Św. Brata Alberta Chmielowskiego mieszczącej się w Łodzi przy ulicy Chmielowskiego 7.

spotkanie-formacyjne-wojownicy-maryi-lodz (2)
Wspólnota Wojowników Maryi