Narodowy Marsz Życia i Rodziny 2021

Narodowy Marsz Życia i Rodziny 2021

Ksiądz Dominik Chmielewski oraz Wojownicy Maryi zapraszają wszystkich w niedzielę 19 września o godzinie 11:30 na Narodowy Marsz Życia i Rodziny, który wyruszy z warszawskiego Placu Zamkowego.

Tegoroczna – już szesnasta edycja – tego wielkiego święta wszystkich rodzin stanowi doskonałą okazję do zamanifestowania swojego poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa, ochrony życia od poczęcia oraz budowaniu wspólnoty kochającej życie i rodzinę.
 
W tym roku ze względu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia – duchowego Ojca Narodu, przy wsparciu innych, zaprzyjaźnionych środowisk, Marsz dla Życia i Rodziny przyjmie nazwę Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny.
 
„Tato – bądź, prowadź, chroń” – z takim hasłem na ulice Warszawy wyjdą w tym roku wszyscy uczestniczy tego pięknego i wyjątkowego wydarzenia, które zaplanowano na niedzielę 19 września.
 
Szesnasta edycja Narodowego Marszu Życia i Rodziny rozpocznie się punktualnie o godz. 11:30 na Placu Zamkowym.
 
Tym razem organizatorzy z Centrum Życia i Rodziny zdecydowali się na hasło, które ma być afirmacją ojcostwa i prawidłowo rozumianej roli ojca i męża w życiu rodzinnymi. To hasło przypomina jak odpowiedzialna postawa ojców jest ważna dla przyszłości i bezpieczeństwa dzieci, ale również całej rodziny. Postawa ojców jest również niezwykle ważna w kontekście zagrożeń kulturowych i ideologicznych, które coraz częściej wybrzmiewają w programach społecznych i politycznych.
Narodowy Marsz Życia i Rodziny
02
Kryzys XXI wieku, którego korzenie sięgają wielu dekad wstecz, widoczny jest także w zachowaniu mężczyzn, mężów i ojców. Dlatego tak istotnym dla całych społeczeństw, w tym narodu polskiego, jest należyte rozumienie i definiowanie pojęć takich jak „męskość”, „ojcostwo”, „odpowiedzialność” oraz konsekwentne życie w zgodzie z prawdziwymi wartościami.
 
Hasło „Tato – bądź, prowadź, chroń!”, które będzie towarzyszyć szesnastej edycji Narodowego Marszu Życia i Rodziny koresponduje również z obchodzonym obecnie w Kościele katolickim Rokiem św. Józefa.
 
To właśnie ziemski ojciec Chrystusa, jest najlepszym wzorem dla mężów i ojców. Troska, miłość, opiekuńczość, odwaga i odpowiedzialność to z pewnością cechy, które posiadał święty Józef, a zarazem cechy, którymi powinien móc pochwalić się współczesny mężczyzna.
 
Dopóki Marsz dla Życia i Rodziny będzie szedł przez Polskę, dopóty pozostanie on okazją do zamanifestowania swojego poparcia dla ochrony życia na wszystkich jego etapach oraz przywiązania do rodziny, rozumianej w zgodzie z prawem naturalnym, jako trwały, stabilny i nierozerwalny związek jednej kobiety i jednego mężczyzny.
 
Takie środowisko to bowiem najlepsze miejsce do prawidłowego rozwoju młodego człowieka, jego wzrostu duchowego, psychicznego i intelektualnego. Nic nie zastąpi dziecku rodziny opartej na stabilnym fundamencie miłości rodziców.
 
Uroczystą Eucharystię poprowadzi ks Dominik Chmielewski
 
BRACIA –> ZAPRASZAMY!