VIII Publiczny Męski Różaniec [01/06/2019] – relacja

W pierwszą sobotę czerwca, po raz ósmy spotkaliśmy się na Publicznym Męskim różańcu. Główną jego intencją było wynagrodzenie za zdrady.

Po raz kolejny tuż przed Mszą Świętą przypomnieliśmy o możliwości uczestniczenia w Nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca, z wyszczególnieniem jego warunków. To pomogło wielu z nas na poważnie podejść do tej Eucharystii, i przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, w intencji wynagradzającej za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi.

Mszy Świętej przewodniczył ks. Radosław Krych, duszpasterz akademicki, wspierający wraz z ks. Przemysławem Górą naszą wspólnotę w regionie. W koncelebrze towarzyszył mu ks. kan. Gabriel Kołodziej, opiekujący się wspólnotą mężczyzn św. Józefa w Aleksandrowie Łódzkim. On również wygłosił do nas homilię.

Po zakończonej Mszy, skupiliśmy się w ciszy na kwadransie indywidualnego rozważania tajemnic różańcowych, po czym zaczęliśmy formować szyk do przemarszu ul. Piotrkowską.

W tym miejscu zapraszamy do obejrzenia całej naszej modlitwy, która była transmitowana z kanału naszego brata Przemka, na jego kanale YouTube – Moc w Słabości:

Po odbyciu drogi, w trakcie której odmówiliśmy różaniec, rozważając tajemnice chwalebne, zaśpiewaliśmy pieśń „Pokorna służebnico Pana” i wkroczyliśmy na plac przed Kościołem o. Jezuitów zmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie zmówiliśmy trzymając się za braki Modlitwę Pańską, nastąpnie „Anioł Pański” i zostało nam udzielone błogosławieństwo.

Po tym wysłuchaliśmy ogłoszeń, o których wspominamy poniżej:

  • 6 czerwca, w czwartek w Kaplicy DA5 (ul. Skorupki 5), odbędzie się między godziną 23 a 24 „Godzina Święta”. Więcej o niej poczytać można w poście na naszym Facebooku
  • 8 czerwca, w sobotę, odbędzie się w Niepokalanowie spotkanie ogólnopolskie Only4men. Zbiórka dla chętnych na wyjazd wraz z łódzkimi wojownikami, o godz. 7.45 pod Duszpasterstwem Akademickim „Piątka” (ul. Skorupki 5). Rozlokujemy się w auta, i wyruszymy
  • 11 czerwca, we wtorek, po raz pierwszy spotkamy się na wspólnej modlitwie i integracji z żeńską wspólnotą „Urzekająca”, które to dzieło zostało zainspirowane przez ks. Dominika Chmielewskiego, duszpasterza również Wojowników Maryi. Rozpoczniemy Mszą św. w Kościele o. Jezuitów o godz. 18.00, po czym odbędzie się wspólna adoracja, a następnie ognisko integracyjne na na terenie parafii
  • 12 czerwca, w środę, nasze formacyjne spotkanie regionalne. Miejsce: tradycyjnie już DA5, program: 18.30 różaniec, 19.00 Msza Św., 20.00 konferencja. Gościem będzie po raz kolejny Jakub Guziur, który poruszy tematykę tego miesiąca – Zdrada – jak do niej nie dopuścić