Wojownicy Maryi w TVP1 programie Rafała Porzezińskiego „Ocaleni”

Wojownicy Maryi w TVP

13.04.2021 r.

Kształtowało go środowisko chłopaków z blokowiska. Jego życie zdominowały imprezy, alkohol i narkotyki. Zaczęły się konflikty z prawem. Więzienie nie otrzeźwiło go jednak, coraz bardziej się staczał w uzależnienie i egoizm. Kiedy Łukasz Szczepankiewicz dotknął dna przypomniał sobie o modlitwie. To dzięki niej udało mu się całkowicie zmienić swoje życie. Opowiada o tym, że zawsze jest czas na zmianę i że warto powrócić do życia w trzeźwości.

Wojownicy Maryi w TVP
Wojownicy-Maryi-Lukasz-Szczepankiewicz-ocaleni (3)
Wojownik Maryi

Łukasz Szczepankiewicz wm

W kolejnym odcinku w szczerej męskiej rozmowie o swoim powrocie z byle czego do czegoś naprawdę wyjątkowego i pięknego Rafałowi Porzezińskiemu opowiadał Łukasz Szczepankiewicz.

Kiedyś był bardzo pogubiony, odczuwał pustkę, jego codziennością rządziły nałogi, wszedł w konflikt z prawem… Dzisiaj odbudowuje to, co zniszczył, jest wolny i szczęśliwy. Swoje ocalenie buduje na fundamencie wiary… Duchową formację, a także wsparcie i przyjaźń odnalazł we wspólnocie Wojownicy Maryi.

Rafał Porzeziński: Łukaszu, kto powinien włączyć ten program i dlaczego warto go obejrzeć?

Łukasz Szczepankiewicz: Myślę, że przede wszystkim ludzie, którzy nie widzą nadziei, nie mają szans albo są już w takiej sytuacji, gdzie nikt im tej nadziei nie daje…

Rafał Porzeziński: Ty masz jej w sobie pełno?

Łukasz Szczepankiewicz: Tak, to prawda. Ta nadzieja we mnie jest… Mam marzenia, które się spełnią; wiem to, bo kiedy idę przez życie z Bogiem to tylko takie jest wyjście; tylko może być dobro, coś lepszego, jeszcze nie odkrytego przed nami. Trzeba całkowicie Mu się oddać, zaufać, a wszystko będzie się zmieniało, będzie się zmieniało na lepsze, po trochu, po trochu…

Rafał Porzeziński: Życie czy my?

Łukasz Szczepankiewicz: My, my, przede wszystkim my, ale także nasze życie dookoła. To jest bardzo ważne. Jeżeli bierzemy nasz krzyż, jeżeli ja biorę mój krzyż, to dzieją się wielkie rzeczy. W sytuacji kiedy grzeszyłem, piłem to z tego powodu cierpiało również moje otoczenie. Teraz, biorąc swój krzyż, wiem, że jest zupełnie odwrotnie – również ja mam wpływ na otoczenie. Przede wszystkim przez świadectwo, ale również pomaganie innym w ich przemianie.

Wojownik Maryi

dominik kubiak wm

„Nie ma takiego problemu, ani osobistego, ani rodzinnego, ani narodowego, ani miedzynarodowego, którego nie można byłoby rozwiązać przy pomocy Różańca”
Matka Boża do s. Łucji
 
Gdy te słowa przyjmiemy z pokorą, wiarą, z różańcem w ręku i nie zwątpimy w nie, to sami doświadczymy błogosławieństwa Łask od Tej, która jest Pełna Łaski – 100%.
 
Z podziękowaniem dla Pięknej Kecharitomene za dar nowego życia, nieustannego odradzania się i ocalenia (więcej w odcinku); cichemu Św. Józefowi za dar wyzwolenia z nikotynizmu; braciom ze wspólnoty Wojownicy Maryi Łódź za świadectwa, modlitwę i wsparcie, zaś ekipie Ocaleni TVP za zaproszenie 😊.
Wojownicy-Maryi-dominik-kubiak-ocaleni (1)
Nie bez przypadków – odcinek był emitowany po Świętach Zmartwychwstania i po Niedzieli Miłosierdzia Bożego 2021 roku by ukazać wiarę we własne zmartwychwstanie i pokazać, że nie ma grzechów i ciemności, których Bóg nie odpuszcza i nie rozświetla.
 
Życzę by ten odcinek, jak i pozostałe były dla jednych początkiem wiary we własne Ocalenie, a dla innych umocnieniem w wierze.
 
„Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” Flp 4,13
 
Dominik
wojownicy maryi

w programie "ocaleni"

Wojownicy-Maryi-w-TVP (1)
Wojownicy-Maryi-w-TVP (4)
Wojownicy-Maryi-w-TVP (5)
Wojownicy-Maryi-w-TVP--pj
wojownicy-maryi (2)
Wojownicy-Maryi-w-TVP (3)
Wojownik Maryi

przemysław janiszewski wm

Formacja Wojowników Maryi opiera się na medytacji Słowa Bożego, życiu sakramentalnym, adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwie różańcowej, pokucie i uczynkach miłosierdzia względem bliźnich. Jest najszybciej rozwijającą się męską wspólnotą w polskim Kościele Katolickim. Należy do niej wielu mężczyzn „odzyskanych z ulicy” – odzyskanych z mroków grzechu. Wszystkich chętnych zapraszamy do zajrzenia na fanpage’a. Warto też śledzić fanpage’a i kanał Moc w słabości, którego autorem jest Przemek Janiszewski i tam pogłębiać swoją wiarę.

wojownicy-maryi-tvp (3)
wojownicy-maryi-tvp (1)
wojownicy-maryi-tvp (2)
wojownicy-maryi-tvp (4)
Wojownik Maryi

Norbert Religa wm