Wspólnoty „Urzekająca” i „Wojownicy Maryi” z Łodzi – spotkanie [11/06/2019] – relacja

Kontynuując czerwcową serię aktywności, po raz pierwszy doszło do wspólnego spotkania łączonego dwóch wspólnot, które swoje istnienie zawdzięczają księdzu Dominikowi Chmielewskiemu. W Kościele o. Jezuitów w Łodzi, spotkały się niewiasty ze wspólnoty „Urzekająca” oraz Wojownicy Maryi.

Spotkanie przebiegło w ciekawej formie, tak aby skoncentrować się na Bogu, i dać uwolnić się charyzmatom obydwu wspólnot. Rozpoczęło się Mszą Świętą, na którą grupa Wojowników weszła jednocześnie, w uroczysty sposób, prezentując swoje miecze. Wspólnie wzięliśmy udział w Liturgii Słowa, i po Mszy Świętej oraz Nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa, przystąpiliśmy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Relację z tej wspólnej można obejrzeć poniżej:

Następnie w otwartej przestrzeni parafii, rozpaliliśmy integracyjne ognisko, podczas którego poza wspólnym spożywaniem przysmaków przygotowanych przez niewiasty, i kiełbasek pieczonych wraz z nimi, toczyliśmy ciekawe i inspirujące rozmowy. Miło było nam poznać opinię o. Proboszcza tutejszej parafii, który nie dość że zawsze życzliwie gości nas na placu gdy kończymy Męski Różaniec (następny już 6 lipca!), to życzy sobie kontynuacji tych spotkań. Mamy więc taki zamiar, i modlimy się do Ducha Świętego o poprowadzenie dalej tej idei, która z pewnością wyda dobre owoce ku wzrostowi świętości rodzin.