Finisz rocznej formacji regionalnej [12/06/2019] – relacja

Progi Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka” w kończącym się roku formacyjnym, przekroczyliśmy w środę jako łódzki oddział Wojowników Maryi po raz ostatni. Tradycyjnie wspólnie zmówiliśmy różaniec, uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, a następnie wysłuchaliśmy konferencji.

Jej tematem były zdrady, niewierności – rzeczy za które wynagradzaliśmy 1 czerwca w różańcu, i o których mówił też na spotkaniu w Niepokalanowie o. Dominik Chmielewski. Naszym gościem, który już po raz kolejny zechciał przygotować się i opowiedzieć o ciekawych zagadnieniach, był Jakub Guziur. Wstęp do spotkania tradycyjnie przypadł naszemu bratu Przemkowi, prowadzącemu kanał „Moc w słabości”. Przypomnieliśmy sobie zatem o idei naszej wspólnoty, by następnie wysłuchać obfitego słowotoku o poważnych rzeczach (piszemy żartobliwie – ale kto nie wierzy, niech czeka na kolejne spotkanie z Kubą!”).

Na warsztat wzięte zostały mity dotyczące miłości na bazie konferencji ks. doktora Marka Dziewieckiego, a także sama definicja miłości. Następnie dowiedzieliśmy się o rodzajach zdrady, które zostały wyjaśnione na bazie mocnego świadectwa. Zwieńczeniem konferencji było przypomnienie dobrych metod, na pobudzenie czujności, na zachowanie kontroli w celu dobrego zabezpieczenia się przed zdradą, co ma również swoje odniesienie do wszelkich grzechów nieczystych jak również innego rodzaju.

Po podziękowaniu Jakubowi za goszczenie w naszej wspólnocie, przystąpiliśmy do wspólnej wieczerzy i męskich rozmów.

Łódzkie inicjatywy na wakacje, to kontynuowanie Męskiego Publicznego Różańca (kolejny już w sobotę, 6 lipca) oraz dostarczanie sobie poprzez głównie tę stronę materiałów, które pozwolą nam się formować indywidualnie. W najbliższym czasie strona zostanie finalnie uzupełniona i ubogacona ciekawymi materiałami.